1 שעות ו- 31 דקות

פרק 14 – העוצמה של תרגול מדיטציה בריטריט עם ערן הרפז

תקציר הפרק

לריטריט המדיטציה הראשון שלו ערן הרפז הלך בעקבות בת הזוג שלו. הוא חווה קשיים רבים, ונשאר רק כדי להוכיח שלא ישברו אותו. אבל אחרי שהריטריט הסתיים הוא חווה רגע קסום, שהוא הכיר רק מטריפים פסיכדליים, וזה הביא אותו להמשיך לתרגל מדיטציה. דווקא רגע של עצב גדול הביא אותו לקלוט שמשהו עמוק בתוכו השתנה.

בעקבות זאת ערן התמסר לתרגול מאד מעמיק בריטריטים רבים, עם מגוון מורים וטכניקות תרגול.

אחד המורים הראשונים של ערן היה פרופ' שלמה בידרמן- מרצה מעולה עם תשוקה לפילוסופיה הבודהיסטית, שהוא גם יהודי שומר מצוות. בעקבות זאת דיברנו על ניתוץ האלילים הפנימיים, ומהם האלילים של מי שמתרגל מדיטציה- למשל שני אלילים הפוכים- אליל ההתמסרות הנוקשה ואליל הרכות. האם אנחנו יכולים להיות נוכחים ולבחור באופן חופשי בלי שהאלילים הפנימיים ישלטו בנו?


את ערן אני מכיר שנים רבות כמורה לויפסאנה בריטריטים שהשתתפתי בהם, ולמדנו יחד בקורס המורים למיינדפולנס. באופן אישי התמלאתי השראה מהשיחה איתו.

קבוצת ווטסאפ של ערן לעדכונים: https://chat.whatsapp.com/HTrU10BGaWxKPME779MxTk

האתר של ערן: http://www.eranoot.com/

הטלפון של ערן: ⁦054-434-7477⁩

האזינו לפרק בפלטפורמה המועדפת עליכם:

תגיות הפרק:

MindfulnessZOOMאלאלילאמונהבודההבת זוגזוגיותללמדמדיטציהמורהמשפחהניר קראוזהעומקערן הרפזפילוסופיהריטריטתלמידתרגול

רוצה לראות את הנוסחה להרגעת מתח ולחץ שלילי?

​הירשם עכשיו כדי לקבל למייל שלך מדיטציה מודרכת ו- 7 עקרונות לרגיעה שיעזרו לך לשלוט ברגשות השליליים שלא מפסיקים להציף את המחשבות שלך.

בהרשמתך הנך מאשר/ת קבלת תוכן ומידע בדיוור למייל, אתר זה מוגן באמצעות reCAPTCHA ומדיניות הפרטיות ו תנאי השירות של Google חלים.

שתפו את הפרק:

אתגר "משחררים את הכאב"

7 ימים של אימון לשחרור הכאב בשיטת המיינדפולנס

ימים
שעות
דקות
שניות
דילוג לתוכן