1 שעות ו-23 דקות

פרק 23 – מה ניתן לקחת מהתרבות הבודהיסטית לחיינו עם דר אסף פדרמן

תקציר הפרק

דר' אסף פדרמן הוא ידיד יקר ועמית לדרך שנים רבות. את אסף הכרתי לפני שנים רבות דרך הבלוג בו הוא כתב בזמן לימודיו באנגליה על נושאים שונים סביב הבודהיזם. הגישה שלו היתה מאד בהירה, מלאת אהבה לידע שלימד הבודהה מצד אחד, ומצד שני חפה מאידיאליזציה. כשחזר לארץ, אסף היה מראשי מרכז מודע לחקר ולימוד מיינדפולנס באונ' רייכמן, וכך קידם מאת את התחום בישראל. אני מלמד היום מיינדפולנס בזכות השתתפותי בקורס המורים הראשון שהם ארגנו, ואסף היה מורה עוזר בו 😀

ב 2020, כשהקורונה התחילה אסף היה בריטריט ארוך בחו"ל, די מנותק מהחדשות ומההתרחשות. הוא חזר לארץ מוקדם מהמתוכנן כשכבר היה פה סגר. הוא מספר שהוא מצא את עצמו חוזר לחכמה הבודהיסטית, שקוראת לנו לאמץ את אי הוודאות כחלק מהחיים. הרחבת המבט של אסף, מגישת המיינדפולנס, אל הפילוסופיה והפסיכולוגיה הבודהיסטית, הובילה אותו לכתוב ספר חדש בשם "הדרך: מה הבודהה לימד מעבר למיינדפולנס". בספר הוא מסביר מה הכלים שאנחנו יכולים לקחת היום, בתוך חיינו האינטנסיביים ממה שלימד הבודהה לפני 2500 שנים.

הנה כמה מהנושאים שדיברנו עליהם:

  • הדרך של אסף מלימודי אמנות בבצלאל לתואר שני בלימודים בודהיסטיים ודוקטורט בפסיכולוגיה
  • ההיסטוריה של המיינדפולנס והבודהיזם במערב
  • ההבדל בין הבודהיזם כדת והגות למיינדפולנס המודרני
  • מהי התרבות הבודהיסטית ומדוע הגמישות שלה היא חלק מהחוזק שלה
  • החוויה העוצמתית של אסף בתקופת הקורונה שהציתה עניין מחודש במה שמעבר למיינדפולנס והובילה לכתיבת הספר.
  • כיצד התרבות הבודהיסטית יכולה לתמוך בנו בהתייחסות בריאה לכסף

לרכישה מוקדמת של הספר "הדרך: מה הבודהה לימד מעבר למיינדפולנס"

https://headstart.co.il/project/72259?utm_source=Nir_Krause&utm_medium=podcast&utm_campaign=NirKrause_72259&utm_id=3rd_circle_72259


האזינו לפרק בפלטפורמה המועדפת עליכם:

תגיות הפרק:

רוצה לראות את הנוסחה להרגעת מתח ולחץ שלילי?

​הירשם עכשיו כדי לקבל למייל שלך מדיטציה מודרכת ו- 7 עקרונות לרגיעה שיעזרו לך לשלוט ברגשות השליליים שלא מפסיקים להציף את המחשבות שלך.

בהרשמתך הנך מאשר/ת קבלת תוכן ומידע בדיוור למייל, אתר זה מוגן באמצעות reCAPTCHA ומדיניות הפרטיות ו תנאי השירות של Google חלים.

שתפו את הפרק:

אתגר "משחררים את הכאב"

7 ימים של אימון לשחרור הכאב בשיטת המיינדפולנס

ימים
שעות
דקות
שניות
דילוג לתוכן